Як правильно і без наслідків провезти зарплату готівкою через кордон?
 - 
 - 
 - 
 - 


 - 



Морська медкомісія в Грузії без черги. Спеціальні умови для моряків з України, РФ і Білорусі
25 років досвіду, сертифікати P&I Club, вакцинація проти жовтої лихоманки, спецпропозиції для моряків з інших країн: трансфер, пошук житла, знижки на сертифікати в партнерських навчальних центрах, сприяння в працевлаштуванні через грузинські крюїнгові компанії.
Коли шторм усередині: проблема, про яку не говорять, - суїцидальні настрої в морі.
Професія моряка - одна з найбільш стресових, з високою ізоляцією і жорсткими умовами праці, що може призвести до підвищеного рівня стресу, депресії і, як наслідок, спричинити суїцидальні ризики.
Що приводить людину до суїцидальних думок і що робити, якщо вони з'явилися у вас?

Шахраї не дрімають. Будьте уважні й ви!

Друзі, нам стають відомі випадки шахрайства щодо моряків. Тому ми вирішили створити сторінку, на якій писатимемо подробиці шахрайських схем, імена та телефони.

Як жити після закінчення кар'єри моряка? Бути успішним на березі можна

Зміна професії - це серйозний крок, який вимагає сміливості та рішучості. Іноді складно зрозуміти себе: чого я хочу, як це реалізувати, можливо, я помиляюся і буду шкодувати?





Як правильно і без наслідків провезти зарплату готівкою через кордон?

15.06.2021
1911

Професія моряка передбачає, що йому часто доводиться перетинати кордон, зокрема, український. Для того, щоб успішно пройти митний контроль, моряк має знати основні особливості цієї процедури. Вивчивши їх заздалегідь, можна уникнути деяких прикрих помилок, здатних затьмарити сам рейс або повернення додому складнощами під час перетину кордону.
 
 
Які суми дозволено до провозу вільно? 
 
Митний кодекс України не містить будь-яких прямих обмежень або заборон щодо сум грошових коштів, які можна безперешкодно переміщувати через кордон України. 
При цьому статтями 371 та 374 Митного кодексу України регламентуються умови вивезення та ввезення громадянами товарів за межі та на митну територію України. З огляду на те, що товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 (десять тисяч) євро, підлягають письмовому декларуванню при вивезенні їх громадянами за межі митної території України, а також при їх ввезенні в Україну.  
 
Митне законодавство в Україні відносить грошові кошти до товарів, тому і для провезення грошових коштів застосовується правило щодо декларування сум, які перевищують еквівалент 10000 (десять тисяч) євро.
 
 
Як перетинати кордон із готівковою зарплатою? 
 
Перша й основна рекомендація: перед проходженням митного контролю перерахуйте наявні у Вас кошти до того, як підійдете до пункту перетину кордону. 
У разі, якщо сума готівки перевищує 10 000 євро або її еквівалент, обов'язково заповніть митну декларацію, після чого спокійно обирайте «червоний коридор», і митники будуть Вам не страшні.  
Порушення ж цього правила загрожує Вам притягненням до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень, а в окремих випадках і до конфіскації тієї частини валютних коштів, що перевищує еквівалент 10 000 євро, згідно з 471 статтею Митного кодексу України.
 
 
 
Звертаємо увагу, що необхідно декларувати суму, що перевищує еквівалент 10 000 євро валюти під час проходження митного контролю, як при виїзді, так і після прибуття в Україну. Зазначені ліміти в 10 000 євро діють також у країнах Євросоюзу та Туреччині. Ліміт у 10 000 доларів встановлено в таких країнах як Сполучені Штати Америки, Російська Федерація.
 
 
 
 
Поняття «червоного» і «зеленого» коридорів
 
Існує два способи проходження митниці - через «зелений» і «червоний» коридори. Якщо людина йде в «зелений коридор», цим вона в усній формі заявляє, що не має з собою товарів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню.
 
Під час проходження «зеленого коридору» митники можуть на свій розсуд перевірити сумки. Якщо співробітник знайде щось, що підлягає декларуванню, це вважатиметься порушенням закону.
 
Якщо у людини є товари, що підлягають декларуванню, вона йде в «червоний коридор», де заповнює митну декларацію і проходить перевірку. 
 
Під час перетину кордону авіасполученням після прибуття в Україну фізичним особам дозволяється провозити в ручній поклажі або в багажі товари, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро і вагу в 50 кг.  Це правило не стосується особистих речей пасажира, до яких, приміром, належать мобільні телефони (не більше ніж дві штуки), одяг з ознаками використання, комп'ютери (не більше ніж дві штуки), засоби особистої гігієни та інше. 
 
 
Які заходи покарання передбачені при виявленні порушення?
 
Порушення загрожує Вам притягненням до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень, а в окремих випадках і до конфіскації тієї частини валютних коштів, що перевищує еквівалент 10000 євро, згідно з 471 статтею Митного кодексу України.
 
 
Як правильно поводитися, коли «взяли» з готівкою?
 
Якщо ж ситуація склалася так, що Ви не заповнили митну декларацію і почали рух «зеленим коридором», Вам слід бути готовими до наступного повороту подій:
 
  • Митники складуть протокол про порушення митних правил;
  • «Тимчасово» вилучать грошові кошти, що перевищують розмір, про який уже йшлося вище;
  • Дадуть Вам можливість дати свої пояснення і попрощаються до суду.
 
Велика кількість судових процесів щодо притягнення громадян до адміністративної відповідальності за статтею 471 МКУ за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю свідчить зовсім не про несвідомість громадян, а про відсутність достатньої інформації в зоні митного контролю. Зокрема, про умови проходження «зеленим коридором» і необхідність декларування сум, що перевищують еквівалент 10 000 євро. 
 
Що стосується судової практики у таких справах, то однозначної думки у суддів немає. Частина суддів у своїх рішеннях, крім накладення штрафу, наполягає на конфіскації вилучених коштів. Інша частина, використовуючи Європейську Конвенцію «Про захист прав і основоположних свобод людини», Протоколи до неї, а також практику Європейського Суду з Прав Людини, обмежується лише штрафом у 1700 гривень, вважаючи, що і такого покарання достатньо для перевиховання правопорушника. Крім того, багато що залежить від здатності «порушника» довести легальність джерела походження грошових коштів. 
 
              Рекомендуємо мати під рукою контракт і платіжну відомість від капітана про отримання заробітної плати готівкою. Не соромтеся писати в акті всі свої зауваження за фактом проведення особистого огляду та вилучення грошових коштів, а також заявляти, що ви маєте право на правову допомогу та участь адвоката. Це буде враховано в суді під час ухвалення рішення.
 
 
Чи є небезпека перевірки податкових органів після заповнення митної декларації?
 
На сьогодні у митниці та податкової немає єдиної бази, за якою можна було б відстежити факт заповнення митної декларації та за допомогою якої відбувалося б автоматичне передання даних до податкової для проведення перевірки.
 
Однак, якщо податкова зацікавиться походженням доходів конкретного моряка, то у цього органу є можливість звернутися до митної служби для надання інформації про переміщення валюти моряком через кордон. Таке трапляється вкрай рідко і не має масового характеру.
 
 
Стаття підготовлена адвокатом Кочерженком Максимом Анатолійовичем.
Юридична агенція «Максима» 
 
 г. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 58/1
тел. +380 (68) 000 10 28
e-mail: company@maxima.in.ua 
www.maxima.in.ua
 
 
 

----------------------------------------------

 

Поділитися:


Дивіться також:

Як не потрапити на вудку шахраїв у пошуках роботи. Поради профспілки.

Вплив країни проживання на рівень зарплати моряка. Порівняльний аналіз від Drewry Shipping.

 

 

 




 
 

Підтвердити
Скасування

Підтвердити
Скасування
 
 
 

Так
Ні